Przejdź do głównej zawartości

X Konkurs Chórów "O Puchar Marszałka Województwa" `2008

Duży sukces odniósł chór młodzieżowy "INOVROCLAVIENSIS" z MDK im. J. Korczaka w Inowrocławiu zdobywając I miejsce w swojej kategorii i Puchar Marszałka Województwa.
Prezentacje konkursowe chórów w różnych kategoriach oceniało jury w składzie:

prof. M. Tomczak z Akademii Muzycznej w Gdańsku - przewodniczący,
Mirosława Barczewska - chórmistrz,
prof. T. Dzięcioł z Akademii Muzycznej w Poznaniu,
T. Jarzębski - sekretarz PZCHiO w Toruniu.

Popularne posty z tego bloga

Etiudy czasu pandemii ’2020.

  W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Inovroclaviensis Cantans czeka na Ciebie

Chór Inovroclaviensis Cantans zaprasza - utalentowane muzycznie dzieci, młodzież, także studentki i studentów - do swojego grona pozytywnie zakręconych brzmieniem chóralnego śpiewu.