Przejdź do głównej zawartości

Premiera filmu animowanego „Gwiazda Kopernika”

Zespół MUSICA ANTIQUA INOVROCLAVIENSIS z Inowrocławia uświetnił  koncertem ogólnopolską premierę filmu animowanego „Gwiazda Kopernika”.

Film ten wpisany w obchody Międzynarodowego Roku Astronomii  jest pierwszym od 20 lat polskim pełnometrażowym filmem  animowanym dla dzieci. Jest to ponad 90 minutowa opowieść o życiu Mikołaja Kopernika .

W filmie Kopernikowi głosu udzielił Piotr Adamczyk, a Annie  urocza Anna Cieślak. Twórcy  "Gwiazdy Kopernika" skoncentrowali się na młodości wielkiego uczonego, wykreowali postać  mającą   w sobie ogromną ciekawość świata, która popycha go do wielkich odkryć. Kopernik został ukazany nie jako postać pomnikowa, ale żywy człowiek, mający swoje marzenia, problemy, a także rozmaite wady. Teorię wielkiego naukowca ukazano niejako przy okazji jego perypetii miłosnych oraz na poły sensacyjnej intrygi związanej z osobą demonicznego astrologa Paula van de Voldera,  a  tej postaci głosu użyczył Jerzy Stuhr. W filmie słyszymy również głosy Jana Peszka, Piotra Fronczewskiego i Andrzeja Grabowskiego, a muzykę skomponował Abel Korzeniowski.

Wiadomo już, że "Gwiazda Kopernika" zostanie pokazana w Moskwie, Stuttgarcie i Los Angeles oraz na festiwalu filmowym w Gdyni. "Gwiazda Kopernika" doczeka się także wersji anglojęzycznej. "Gwiazda Kopernika" to animacja składająca się z ponad 450 tysięcy obrazów. Pracowało nad nią aż 60 artystów. Film kosztował 6 milionów złotych.

Zaproszenie zespołu  Musica Antiqua Inovroclaviensis z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu przez Urząd Miasta Torunia do występu  na tej ogólnopolskiej uroczystości jest promocją naszego miasta w regionie i kraju. Właśnie dawną muzyką  i tańcem witał  „Inovroclaviensis” gości przybywających na premierę filmu. Po premierze wraz z zespołem „Inovroclaviensis” na bajecznym przyjęciu bawił  się sam mistrz astronomii Mikołaj Kopernik, przemiła Anna Cieślak, a czołowi twórcy filmu stanęli także do  pamiątkowego  zdjęcia. Koncert był przygotowany przez  kierownictwo artystyczne zespołu Izabelę Szyma-Wysocką  i Danutę Szyma.

Galeria

Popularne posty z tego bloga

Gaudeamus Igitur na WSP im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu

Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu przewodniczył Rektor uczelni dr Wiesław Juchacz wraz z Senatem, a przybyli nań studenci, przedstawiciele instytucji, organizacji, władz samorządowych współpracujący z placówką. W programie uroczystości zabrzmiał dumny hymn „Gaude Mater Polonia” i wielowiekowestudenckie „Gaudeamus Igitur”. Najlepszym studentom roku akademickiego 2016/2017 wręczono nagrody uczelniane, a studenci pierwszego roku otrzymali indeksy po złożeniu uroczystego ślubowania.

Fragmenty koncertu kolęd zespołów z MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu

Fragmenty koncertu nagrano telefonem komórkowym - dziękujemy za udostępnienie
Dodatkowo kilka zdjęć z tego występu


„Da Pacem Domine” i ”Noc Chórów” w Rzeszowie

„Inovroclaviensis Cantans” uczestniczył w 9. Kongresie Polskiej Federacji Pueri Cantores w Rzeszowie od 7-9.09.2017 z udziałem 26 polskich i 5 chórów zagranicznych.Świętowano jubileusz 25 lecia tej federacji, nawiązując również doradosnych obchodów nadchodzącej 100r. Niepodległości Polski.