Przejdź do głównej zawartości

Premiera filmu animowanego „Gwiazda Kopernika”

Zespół MUSICA ANTIQUA INOVROCLAVIENSIS z Inowrocławia uświetnił  koncertem ogólnopolską premierę filmu animowanego „Gwiazda Kopernika”.

Film ten wpisany w obchody Międzynarodowego Roku Astronomii  jest pierwszym od 20 lat polskim pełnometrażowym filmem  animowanym dla dzieci. Jest to ponad 90 minutowa opowieść o życiu Mikołaja Kopernika .

W filmie Kopernikowi głosu udzielił Piotr Adamczyk, a Annie  urocza Anna Cieślak. Twórcy  "Gwiazdy Kopernika" skoncentrowali się na młodości wielkiego uczonego, wykreowali postać  mającą   w sobie ogromną ciekawość świata, która popycha go do wielkich odkryć. Kopernik został ukazany nie jako postać pomnikowa, ale żywy człowiek, mający swoje marzenia, problemy, a także rozmaite wady. Teorię wielkiego naukowca ukazano niejako przy okazji jego perypetii miłosnych oraz na poły sensacyjnej intrygi związanej z osobą demonicznego astrologa Paula van de Voldera,  a  tej postaci głosu użyczył Jerzy Stuhr. W filmie słyszymy również głosy Jana Peszka, Piotra Fronczewskiego i Andrzeja Grabowskiego, a muzykę skomponował Abel Korzeniowski.

Wiadomo już, że "Gwiazda Kopernika" zostanie pokazana w Moskwie, Stuttgarcie i Los Angeles oraz na festiwalu filmowym w Gdyni. "Gwiazda Kopernika" doczeka się także wersji anglojęzycznej. "Gwiazda Kopernika" to animacja składająca się z ponad 450 tysięcy obrazów. Pracowało nad nią aż 60 artystów. Film kosztował 6 milionów złotych.

Zaproszenie zespołu  Musica Antiqua Inovroclaviensis z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu przez Urząd Miasta Torunia do występu  na tej ogólnopolskiej uroczystości jest promocją naszego miasta w regionie i kraju. Właśnie dawną muzyką  i tańcem witał  „Inovroclaviensis” gości przybywających na premierę filmu. Po premierze wraz z zespołem „Inovroclaviensis” na bajecznym przyjęciu bawił  się sam mistrz astronomii Mikołaj Kopernik, przemiła Anna Cieślak, a czołowi twórcy filmu stanęli także do  pamiątkowego  zdjęcia. Koncert był przygotowany przez  kierownictwo artystyczne zespołu Izabelę Szyma-Wysocką  i Danutę Szyma.

Galeria

Popularne posty z tego bloga

Etiudy czasu pandemii ’2020.

  W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

„Dźwięki i Barwy Naszej Ojczyzny”

Piknik Historyczny „Dźwięki i Barwy Naszej Ojczyzny” - Konstytucja 3Maja, 15lecie Polski w Unii Europejskiej, Rok Stanisława Moniuszki. „Inovroclaviensis Cantans ” – jako gość specjalny szkoły im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Dyrygent Izabela Szyma- Wysocka, akompaniator Danuta Szyma . Partie solo wykonali: Jakub Bednarski, Oliwia Kostkowska, Natalia Kowalkowska, Agnieszka i Ania Smolińskie, Franek Złotecki, Asia Rataj. Chór reprezentuje MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. foto: K. Kowalkowska