Przejdź do głównej zawartości

Kategorie SCI

"Schola Cantorum Inovroclaviensis" przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu pod kierownictwem artystycznym Danuty Szyma oraz Izabeli Szyma-Wysockiej działa w dwóch formacjach:

- renesansowy zespół muzyki dawnej od 1979r, utytułowany licznymi nagrodami; koncertował w wielu krajach Europy
- chór młodzieżowy od 2005r, należący do Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores i PZCHO; z repertuarem pieśni kompozytorów z dawnych epok po współczesnych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Etiudy czasu pandemii ’2020.

  W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Inovroclaviensis Cantans czeka na Ciebie

Chór Inovroclaviensis Cantans zaprasza - utalentowane muzycznie dzieci, młodzież, także studentki i studentów - do swojego grona pozytywnie zakręconych brzmieniem chóralnego śpiewu.