Przejdź do głównej zawartości

Koncert "Serca ludzkie się radują" - Parafia Św. Józefa w Inowrocławiu 06.01.2012


P O W I A T    I N O W R O C Ł A W S K I
M  Ł O D Z I E Ż O W Y   D O M   K U L T U R Y  im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu
Parafia pw.  Św. Józefa w Inowrocławiu
Polska Federacja Chórów Pueri Cantores
Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Bydgoszczy

Zapraszają na tradycyjny  koncert kolęd:
„SERCA  LUDZKIE SIĘ RADUJĄ”
w  wykonaniu  chóru młodzieżowego
I N O V R O C L A V I E N S I S
C A N T A N S
pod dyrekcją Izabeli Szyma- Wysockiej i  Danuty Szyma

Chór - laureat wielu prestiżowych konkursów i festiwali, w kraju i za granicą. Uczestnik światowych i krajowych kongresów chórów Federacji Pueri Cantores. Koncertował w Krakowie z chórami federacji w Archikatedrze Wawelskiej, Bazylice Bożego Miłosierdzia i Centrum bł. Jana Pawła II,   w  Diecezji Tarnowskiej, Centrum Ignacego Paderewskiego w Kąśnej k. Tarnowa, w katedrze      w Salzburgu, Pradze i w Sztokholmie. Razem z chórem Prymasowskim sprawował liturgię muzyczną na ingresach Prymasów do Bazyliki Archikatedralnej w Gnieźnie w 2009 i 2010. Uroczystości te były transmitowane przez TV Polonia i inne ośrodki telewizyjne i radiowe.

W  programie koncertu usłyszymy kolędy Jana Maklakiewicza, Zygmunta Noskowskiego,    Kazimierza Przybylskiego , Aleksandry Brejzy, Adolpha Adama, K.M. Prosnaka, kolędy w  oprac. Stefana Stuligrosza oraz pieśni sakralne Marka Jasińskiego, Juliusza Łuciuka, Zoltana Kodaly’ego.
W święto Trzech Króli 06.01.2012 śpiew na Mszy św. o godz. 09.30 i koncert kolęd do godz.11.00
miejsce koncertu: kościół p.w. Św. Józefa w Inowrocławiu.

Inovroclaviensis Cantans – Serca Ludzkie się radują


Inovroclaviensis Cantans – Lulajże Jezuniu


Inovroclaviensis Cantans – O Helga Nath

Popularne posty z tego bloga

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Ingres Prymasa Polski- chóry: Inovroclaviensis & Archikatedralny Prymasowski

Połączone chóry - Inovroclaviensis z MDK w Inowrocławiu, zrzeszony w Federacji Pueri Cantores i Archikatedralny Prymasowski - śpiewały Magnificat Jacka Różyckiego na Ingresie Prymasa Polski Abpa Henryka Józefa Muszyńskiego metropolity gnieźnieńskiego w czasie mszy św. w bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie w dniu 19 grudnia 2009. Dzieło zostało wykonane z obsadą instrumentalną na septet instrumentów dętych blaszanych, dwoje skrzypiec ( Izabela Duda, Jacek Kaczor) i organy (Ryszard Superczyński). Chóry przygotowali dyrygenci: Danuta Szyma , Izabela Szyma -Wysocka, Bogdan Olszak, ks. prof. Dariusz Sobczak.

„Festiwal Muzycznych Interpretacji Konstelacje ‘2017”, Inowrocław.

Organizator festiwalu: Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie   „Cantio” w dniach od 23 do 25 czerwca 2017. Festiwal ma ciekawą formułę otwartych wernisaży, recitali i koncertów.         Tegoroczna inauguracja „FIM Konstelacje’2017” miała miejsce 23 czerwca   o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Tutaj właśnie prezentowano rękodzieło, sztukę malarską i teatralną. W holu domu kultury odbył się wernisaż pracowni plastycznych Agnieszki Tylińskiej - Sopolińskiej i Andrzeja Bronieckiego oraz pracowni artystyczno-krawieckiej Anny Sopolińskiej. Następnie o godz. 18.00,   w sali widowiskowej przedstawiono widzom monodram Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Małgorzaty Wojciechowskiej.