Przejdź do głównej zawartości

…….. z „Korczaka” i „Muzy”

……..    z „Korczaka” i „Muzy”

Z  okazji roku Janusza Korczaka, w dniu 12 października 2012  w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej odbył się koncert  "Dzieci dla Dzieci",  w ramach 33.Festiwalu Muzyki Organowej w Inowrocławiu.


Na tym koncercie Klaudia Chytrowska i Andrzej Franczak z MDK im. Janusza Korczaka z zespołu Musica Antiqua Inovroclaviensis improwizowali figury taneczne do Poloneza  z opery „Hrabina” Stanisława Moniuszki. Poloneza  grał młody, utalentowany wiolonczelista Kuba  Majewski z  PSM im. Juliusza Zarębskiego z klasy prof. Wojciecha Okurowskiego.Popularne posty z tego bloga

Gaudeamus Igitur na WSP im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu

Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu przewodniczył Rektor uczelni dr Wiesław Juchacz wraz z Senatem, a przybyli nań studenci, przedstawiciele instytucji, organizacji, władz samorządowych współpracujący z placówką. W programie uroczystości zabrzmiał dumny hymn „Gaude Mater Polonia” i wielowiekowestudenckie „Gaudeamus Igitur”. Najlepszym studentom roku akademickiego 2016/2017 wręczono nagrody uczelniane, a studenci pierwszego roku otrzymali indeksy po złożeniu uroczystego ślubowania.

Fragmenty koncertu kolęd zespołów z MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu

Fragmenty koncertu nagrano telefonem komórkowym - dziękujemy za udostępnienie
Dodatkowo kilka zdjęć z tego występu


„Da Pacem Domine” i ”Noc Chórów” w Rzeszowie

„Inovroclaviensis Cantans” uczestniczył w 9. Kongresie Polskiej Federacji Pueri Cantores w Rzeszowie od 7-9.09.2017 z udziałem 26 polskich i 5 chórów zagranicznych.Świętowano jubileusz 25 lecia tej federacji, nawiązując również doradosnych obchodów nadchodzącej 100r. Niepodległości Polski.