Przejdź do głównej zawartości

Niezapomniany koncert „Z pastorałką u żłóbka”

Niezapomniany koncert „Z pastorałką u żłóbka”.
Kto nie był na tym koncercie, niech żałuje. To wydarzenie miało miejsce 12 stycznia 2013 w inowrocławskiej bazylice. W sypiący śniegiem wieczór „Z pastorałką u żłóbka” koncertowała Mała Orkiestra Symfoniczna z Tarnowa i Sanktuaryjny Chór Mieszany z bazyliki w Tuchowie pod dyrekcją dra Jana Mikołaja Gładysza.

Koncert gości spotkał się z dużym aplauzem inowrocławskiej publiczności. Kolędowanie rozpoczęło się liturgią muzyczną mszy świętej. Później program koncertu stanowiły piękne, mało znane w naszym regionie kolędy i w rytmach polskich tańców narodowych. Grupę ponad pięćdziesięciu wykonawców, chórzystów i instrumentalistów, w przeważającej części stanowili gimnazjaliści, licealiści i studenci oraz kilkunastu dorosłych. Należy podkreślić, że Małopolanie potrafili wspaniale zorganizować się, gdyż niektórzy studenci akademii muzycznych zjechali na kolędowanie prosto z innych koncertów w Chinach. Gościnnie z orkiestra grała na klarnecie Kamila Pozimka uczennica inowrocławskiej szkoły muzycznej. W sobotę, przed południem, odbyło się uroczyste spotkanie zespołów z przedstawicielami powiatu inowrocławskiego, kustoszem inowrocławskiej bazyliki, dyrekcją MDK im. Janusza Korczaka, także Radą Rodziców. Goście zwiedzili Instytut Prymasa Kardynała Józefa Glempa, Muzeum Jana Kasprowicza i park uzdrowiskowy. Oba zespoły  gościły w  rodzinach chórzystów Inovroclaviensis Cantans. Wyjeżdżając w niedzielę z Inowrocławia, niestrudzeni kolędowali jeszcze w pobliskim Klasztorze Oblatów Maryi czyli  Sanktuarium Pani Kujaw w Markowicach, a do wieczora jeszcze we Włocławku i Warszawie, zanim dotarli do Tarnowa i Tuchowa.
Popularne posty z tego bloga

Etiudy czasu pandemii ’2020.

  W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

„Dźwięki i Barwy Naszej Ojczyzny”

Piknik Historyczny „Dźwięki i Barwy Naszej Ojczyzny” - Konstytucja 3Maja, 15lecie Polski w Unii Europejskiej, Rok Stanisława Moniuszki. „Inovroclaviensis Cantans ” – jako gość specjalny szkoły im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Dyrygent Izabela Szyma- Wysocka, akompaniator Danuta Szyma . Partie solo wykonali: Jakub Bednarski, Oliwia Kostkowska, Natalia Kowalkowska, Agnieszka i Ania Smolińskie, Franek Złotecki, Asia Rataj. Chór reprezentuje MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. foto: K. Kowalkowska