Przejdź do głównej zawartości

„Msza Koronacyjna” z festiwalu dedykowana Św. Janowi Pawłowi II (Toruń,15.06.2014)

Relacja z półmetka festiwalu: Koncert symfoniczno-oratoryjny, jaki odbył się w ramach 29.Świętojańskiego Festiwalu Organowego w Toruniu z okazji kanonizacji został zadedykowany Janowi Pawłowi II.
W katedrze św. Janów zabrzmiała Msza Koronacyjna C-Dur Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, chóru „Inovroclaviensis Cantans” Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu pod dyrekcją ks. Czesława Piotra Grajkowskiego. Należy zaznaczyć, że obydwa chóry toruński i inowrocławski koncertują w roku Jubileuszu 35 lecia swojej działalności artystycznej.

„Msza Koronacyjna” dla Papieża – Telewizja Toruń
Popularne posty z tego bloga

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Medal Unii Lubelskiej, koncerty chórów, Lublin z Pueri Cantores’2019

X Kongres Polskiej Federacji Chórów Pueri Cantores odbywał się niedawno w Lublinie, w roku  obchodów  450 lecia Unii Polsko – Litewskiej oraz 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Hymn kongresu  z tytułem „Abyśmy byli jedno”  (Ut Unum Sint).  zagościł  w  myśli i sercach  młodych  śpiewaków z chórów uczestniczących w X Jubileuszowym Kongresie. Miasto Lublin gościło z tej okazji aż 23 chóry z samej Polski  oraz  chóry z międzynarodowej Federacji Pueri Cantores  z  Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Węgier   uczestniczące  w kongresie.( razem ponad 800 chórzystów).  Inowrocławianie wzięli udział w uroczystej inauguracji kongresu, także w muzycznej  modlitwie o Pokój na świecie i niesamowitym  wydarzeniu muzycznym kongresu w  „Nocy Chórów”, której koncerty odbyły się w kościołach Lublina i regionu,  Kazimierzu Dolnym, Lubartowie, Chełmie i  Puławach.  Chór z „Korczaka” wyśpiewał  „Noc Chórów” w uroczym Kazimierzu Dolnym, w świątyni p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja z udziałem chór…

Inovroclaviensis Cantans czeka na Ciebie

Chór Inovroclaviensis Cantans zaprasza - utalentowane muzycznie dzieci, młodzież, także studentki i studentów - do swojego grona pozytywnie zakręconych brzmieniem chóralnego śpiewu.