Przejdź do głównej zawartości

Open concert „Musica Antiqua Inovroclaviensis”- Wiedeń, 8 lipca 2014

Open concert „Musica Antiqua Inovroclaviensis”- Wiedeń, 8 lipca 2014.

Impresje z występu na dziedzińcu Pałacu Hofburg we Wiedniu.
Zespół muzyki dawnej “Musica Antiqua Inovroclaviensis” z Inowrocławia dał open concert na dziedzińcu Pałacu Hofburg we Wiedniu, w miejscu gdzie często spacerowała cesarzowa Austrii Elżbieta Bawarska, zwana pieszczotliwie przez podwładnych Sissi.

Zrobiliśmy chyba muzyczną reklamę dla Wiednia, bo naszym występem wzbudziliśmy duże zainteresowanie turystów z wielu zakątków globu. Spotkaliśmy także rodaków z Janikowa k.Inowrocławia. Ci młodzi artyści w renesansowych kostiumach, to chórzyści „Inovroclaviensis Cantans”. Chór przebywał wtedy w Austrii na koncertach.

Popularne posty z tego bloga

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Medal Unii Lubelskiej, koncerty chórów, Lublin z Pueri Cantores’2019

X Kongres Polskiej Federacji Chórów Pueri Cantores odbywał się niedawno w Lublinie, w roku  obchodów  450 lecia Unii Polsko – Litewskiej oraz 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Hymn kongresu  z tytułem „Abyśmy byli jedno”  (Ut Unum Sint).  zagościł  w  myśli i sercach  młodych  śpiewaków z chórów uczestniczących w X Jubileuszowym Kongresie. Miasto Lublin gościło z tej okazji aż 23 chóry z samej Polski  oraz  chóry z międzynarodowej Federacji Pueri Cantores  z  Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Węgier   uczestniczące  w kongresie.( razem ponad 800 chórzystów).  Inowrocławianie wzięli udział w uroczystej inauguracji kongresu, także w muzycznej  modlitwie o Pokój na świecie i niesamowitym  wydarzeniu muzycznym kongresu w  „Nocy Chórów”, której koncerty odbyły się w kościołach Lublina i regionu,  Kazimierzu Dolnym, Lubartowie, Chełmie i  Puławach.  Chór z „Korczaka” wyśpiewał  „Noc Chórów” w uroczym Kazimierzu Dolnym, w świątyni p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja z udziałem chór…

Inovroclaviensis Cantans czeka na Ciebie

Chór Inovroclaviensis Cantans zaprasza - utalentowane muzycznie dzieci, młodzież, także studentki i studentów - do swojego grona pozytywnie zakręconych brzmieniem chóralnego śpiewu.