Przejdź do głównej zawartości

Chórzyści Inovroclaviensis Cantans zapraszają

Chórzyści „Inovroclaviensis Cantans” zapraszają.
Masz pomysły na swój rozwój i troskę o polską kulturę?
Każdy z nas jest inny, ale łączy nas wspólna pasja śpiewania w zespole młodzieżowym. Śpiewanie w dobrym towarzystwie to prawdziwa przyjemność, jedyna w swoim rodzaju. Śpiew to nasza pasja, a chór to właśnie spotkania muzyczne takich jak my !!!

Chcemy powiększać nasze grono i zapraszamy chętnych na zajęcia otwarte. Jesteśmy chóralną rodziną, ale drzwi nasze są zawsze otwarte dla nowych. Liczy się każdy głos, więc spróbuj i TY ! Śpiewanie w chórze koncertującym w kraju i za granicą to nauka odpowiedzialności za podjęte zadania, to dobra organizacja zajęć, przydatna szczególnie w życiu zawodowym. Śpiew łączył ludzi od zawsze. Chórzyści, którzy śpiewają aż do matury w naszej „orkiestrze na głosy” otrzymują tytuł „Absolwenta Inovroclaviensis”. A przyjaźń napisana wspólnym śpiewem i dobrymi emocjami przetrwa długie lata. Śpiewamy tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Egzotyczne chóry, zawarte przyjaźnie, znane postaci, świetni soliści, fajne zespoły i orkiestry towarzyszą nam w ważnych koncertach i wydarzeniach.

W naszym chórze przez 35 lat koncertowało za granicą już kilka pokoleń młodzieży, gdzie są wtedy ambasadorami kultury polskiej w europejskim dziedzictwie muzyki. Zwiedzamy nowe miejsca, poznajemy ciekawych ludzi. Ciągle nam mało i mało … wciąż chcemy zrobić więcej w temacie chóralnej kultury muzycznej charakterystycznej dla naszego kraju i chcemy wykazać jej piękno na tle kultur innych narodów.

O naszym chórze i kameralnym zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis” więcej możesz przeczytać i posłuchać w źródłach internetowych i pod hasłem www.inovroclaviensis.pl

Dołącz do Nas !!!!! Próby odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu ul NMP 14-16, w sali nr 10, piątek, godz. 16.00, e-mail: chor.mdk@wp.pl
Popularne posty z tego bloga

Gaudeamus Igitur na WSP im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu

Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu przewodniczył Rektor uczelni dr Wiesław Juchacz wraz z Senatem, a przybyli nań studenci, przedstawiciele instytucji, organizacji, władz samorządowych współpracujący z placówką. W programie uroczystości zabrzmiał dumny hymn „Gaude Mater Polonia” i wielowiekowestudenckie „Gaudeamus Igitur”. Najlepszym studentom roku akademickiego 2016/2017 wręczono nagrody uczelniane, a studenci pierwszego roku otrzymali indeksy po złożeniu uroczystego ślubowania.

Fragmenty koncertu kolęd zespołów z MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu

Fragmenty koncertu nagrano telefonem komórkowym - dziękujemy za udostępnienie
Dodatkowo kilka zdjęć z tego występu


„Da Pacem Domine” i ”Noc Chórów” w Rzeszowie

„Inovroclaviensis Cantans” uczestniczył w 9. Kongresie Polskiej Federacji Pueri Cantores w Rzeszowie od 7-9.09.2017 z udziałem 26 polskich i 5 chórów zagranicznych.Świętowano jubileusz 25 lecia tej federacji, nawiązując również doradosnych obchodów nadchodzącej 100r. Niepodległości Polski.