Przejdź do głównej zawartości

Chórzyści Inovroclaviensis Cantans zapraszają

Chórzyści „Inovroclaviensis Cantans” zapraszają.
Masz pomysły na swój rozwój i troskę o polską kulturę?
Każdy z nas jest inny, ale łączy nas wspólna pasja śpiewania w zespole młodzieżowym. Śpiewanie w dobrym towarzystwie to prawdziwa przyjemność, jedyna w swoim rodzaju. Śpiew to nasza pasja, a chór to właśnie spotkania muzyczne takich jak my !!!

Chcemy powiększać nasze grono i zapraszamy chętnych na zajęcia otwarte. Jesteśmy chóralną rodziną, ale drzwi nasze są zawsze otwarte dla nowych. Liczy się każdy głos, więc spróbuj i TY ! Śpiewanie w chórze koncertującym w kraju i za granicą to nauka odpowiedzialności za podjęte zadania, to dobra organizacja zajęć, przydatna szczególnie w życiu zawodowym. Śpiew łączył ludzi od zawsze. Chórzyści, którzy śpiewają aż do matury w naszej „orkiestrze na głosy” otrzymują tytuł „Absolwenta Inovroclaviensis”. A przyjaźń napisana wspólnym śpiewem i dobrymi emocjami przetrwa długie lata. Śpiewamy tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Egzotyczne chóry, zawarte przyjaźnie, znane postaci, świetni soliści, fajne zespoły i orkiestry towarzyszą nam w ważnych koncertach i wydarzeniach.

W naszym chórze przez 35 lat koncertowało za granicą już kilka pokoleń młodzieży, gdzie są wtedy ambasadorami kultury polskiej w europejskim dziedzictwie muzyki. Zwiedzamy nowe miejsca, poznajemy ciekawych ludzi. Ciągle nam mało i mało … wciąż chcemy zrobić więcej w temacie chóralnej kultury muzycznej charakterystycznej dla naszego kraju i chcemy wykazać jej piękno na tle kultur innych narodów.

O naszym chórze i kameralnym zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis” więcej możesz przeczytać i posłuchać w źródłach internetowych i pod hasłem www.inovroclaviensis.pl

Dołącz do Nas !!!!! Próby odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu ul NMP 14-16, w sali nr 10, piątek, godz. 16.00, e-mail: chor.mdk@wp.pl
Popularne posty z tego bloga

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Ingres Prymasa Polski- chóry: Inovroclaviensis & Archikatedralny Prymasowski

Połączone chóry - Inovroclaviensis z MDK w Inowrocławiu, zrzeszony w Federacji Pueri Cantores i Archikatedralny Prymasowski - śpiewały Magnificat Jacka Różyckiego na Ingresie Prymasa Polski Abpa Henryka Józefa Muszyńskiego metropolity gnieźnieńskiego w czasie mszy św. w bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie w dniu 19 grudnia 2009. Dzieło zostało wykonane z obsadą instrumentalną na septet instrumentów dętych blaszanych, dwoje skrzypiec ( Izabela Duda, Jacek Kaczor) i organy (Ryszard Superczyński). Chóry przygotowali dyrygenci: Danuta Szyma , Izabela Szyma -Wysocka, Bogdan Olszak, ks. prof. Dariusz Sobczak.

„Festiwal Muzycznych Interpretacji Konstelacje ‘2017”, Inowrocław.

Organizator festiwalu: Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie   „Cantio” w dniach od 23 do 25 czerwca 2017. Festiwal ma ciekawą formułę otwartych wernisaży, recitali i koncertów.         Tegoroczna inauguracja „FIM Konstelacje’2017” miała miejsce 23 czerwca   o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Tutaj właśnie prezentowano rękodzieło, sztukę malarską i teatralną. W holu domu kultury odbył się wernisaż pracowni plastycznych Agnieszki Tylińskiej - Sopolińskiej i Andrzeja Bronieckiego oraz pracowni artystyczno-krawieckiej Anny Sopolińskiej. Następnie o godz. 18.00,   w sali widowiskowej przedstawiono widzom monodram Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Małgorzaty Wojciechowskiej.