Przejdź do głównej zawartości

Koędowanie w Starostwie Powiatowym

Na tradycyjnym spotkaniu „opłatkowym” goście Starosty Powiatu Inowrocławskiego, Pani Wiesławy Pawłowskiej słuchali pięknych kolęd benedyktyńskich z dawnych wieków. Kolędy te powstały przed wiekami w domu generalnym Zakonu Benedyktynów na Monte Cassino we Włoszech i przywędrowały z zakonnikami do Polski, do Staniątek. Wyśpiewał je i zagrał na historycznych instrumentach zespół „Musica Antiqua Inovroclaviensis” z MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,działający pod kier. art. Danuty Szyma i Izabeli Szyma - Wysockiej.
Foto: K. Kowalkowska

Popularne posty z tego bloga

Etiudy czasu pandemii ’2020.

  W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

Inovroclaviensis Cantans czeka na Ciebie

Chór Inovroclaviensis Cantans zaprasza - utalentowane muzycznie dzieci, młodzież, także studentki i studentów - do swojego grona pozytywnie zakręconych brzmieniem chóralnego śpiewu.