Przejdź do głównej zawartości

Etiudy czasu pandemii ’2020.

 W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

 Ćwiczą teraz oczywiście w małych sekcjach, na swoich instrumentach, a  nad utrwalaniem układów choreograficznych z  propedeutyki tańca klasycznego czuwa dziewczyna z niesamowitą pasją Natalia Kowalkowska, uzdolniona uczestniczka zespołu. Karty historii zespołów znaczone są koncertami w Polsce. Młodzi i najmłodsi uczestnicy realizują się artystycznie, rozwijają swoją osobowość w pracy zespołowej. Warto przypomnieć, że w tym ciężkim dla ludzi roku 2020 „Inovroclaviensis Cantans” z "Korczaka" już w styczniu zdobył Złoty Dyplom na ogólnopolskim konkursie chóralnym w Chełmnie; a w sierpniu udział w  światowym festiwalu chórów online "Together in XXIst century" (Vmeste v XXI veke) w Bułgarii, przyniósł chórowi  tytuł „Srebrnego Laureata”  Przypominamy, że w  festiwalu tym wzięła udział rekordowa liczba chórów z 38 krajów świata, nawet tak odległych jak Filipiny, RPA, USA, czy Kanada. W tym festiwalu chór reprezentował Polskę, region Kujawsko – Pomorski  i Powiat Inowrocław.

"Inovroclaviensis" z  MDK im. J. Korczaka w Inowrocławiu chór i zespół pracują pod dyrekcją i kier. art. Izabeli Szyma –Wysockiej, Danuty Szyma.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

„Festiwal Muzycznych Interpretacji Konstelacje ‘2017”, Inowrocław.

Organizator festiwalu: Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie   „Cantio” w dniach od 23 do 25 czerwca 2017. Festiwal ma ciekawą formułę otwartych wernisaży, recitali i koncertów.         Tegoroczna inauguracja „FIM Konstelacje’2017” miała miejsce 23 czerwca   o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Tutaj właśnie prezentowano rękodzieło, sztukę malarską i teatralną. W holu domu kultury odbył się wernisaż pracowni plastycznych Agnieszki Tylińskiej - Sopolińskiej i Andrzeja Bronieckiego oraz pracowni artystyczno-krawieckiej Anny Sopolińskiej. Następnie o godz. 18.00,   w sali widowiskowej przedstawiono widzom monodram Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Małgorzaty Wojciechowskiej.

Ingres Prymasa Polski- chóry: Inovroclaviensis & Archikatedralny Prymasowski

Połączone chóry - Inovroclaviensis z MDK w Inowrocławiu, zrzeszony w Federacji Pueri Cantores i Archikatedralny Prymasowski - śpiewały Magnificat Jacka Różyckiego na Ingresie Prymasa Polski Abpa Henryka Józefa Muszyńskiego metropolity gnieźnieńskiego w czasie mszy św. w bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie w dniu 19 grudnia 2009. Dzieło zostało wykonane z obsadą instrumentalną na septet instrumentów dętych blaszanych, dwoje skrzypiec ( Izabela Duda, Jacek Kaczor) i organy (Ryszard Superczyński). Chóry przygotowali dyrygenci: Danuta Szyma , Izabela Szyma -Wysocka, Bogdan Olszak, ks. prof. Dariusz Sobczak.