Przejdź do głównej zawartości

Etiudy czasu pandemii ’2020.

 W zespołach „Inovroclaviensis” śpiewają i muzykują kreatywne grupy dzieci i młodzieży. Są ambitni, pomysłowi  i wytrwali; niektórzy pomimo pandemii dojeżdżają na zajęcia autobusami z małych miejscowości, z okolic Inowrocławia. Oprócz nauki w szkolnej  doskonalą swoje talenty w chórze „Inovroclaviensis Cantans” i zespole „Musica Antiqua Inovroclaviensis”.

 Ćwiczą teraz oczywiście w małych sekcjach, na swoich instrumentach, a  nad utrwalaniem układów choreograficznych z  propedeutyki tańca klasycznego czuwa dziewczyna z niesamowitą pasją Natalia Kowalkowska, uzdolniona uczestniczka zespołu. Karty historii zespołów znaczone są koncertami w Polsce. Młodzi i najmłodsi uczestnicy realizują się artystycznie, rozwijają swoją osobowość w pracy zespołowej. Warto przypomnieć, że w tym ciężkim dla ludzi roku 2020 „Inovroclaviensis Cantans” z "Korczaka" już w styczniu zdobył Złoty Dyplom na ogólnopolskim konkursie chóralnym w Chełmnie; a w sierpniu udział w  światowym festiwalu chórów online "Together in XXIst century" (Vmeste v XXI veke) w Bułgarii, przyniósł chórowi  tytuł „Srebrnego Laureata”  Przypominamy, że w  festiwalu tym wzięła udział rekordowa liczba chórów z 38 krajów świata, nawet tak odległych jak Filipiny, RPA, USA, czy Kanada. W tym festiwalu chór reprezentował Polskę, region Kujawsko – Pomorski  i Powiat Inowrocław.

"Inovroclaviensis" z  MDK im. J. Korczaka w Inowrocławiu chór i zespół pracują pod dyrekcją i kier. art. Izabeli Szyma –Wysockiej, Danuty Szyma.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis

Chór Inovroclaviensis Cantans / zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  powiat inowrocławski Kierownictwo artystyczne:  Izabela Szyma –Wysocka,  Danuta Szyma Polska i Międzynarodowa Federacja Pueri Cantores – IFPC Polski Związek Chórów i Orkiestr O/ Bydgoszcz Archidiecezja Gnieźnieńska

„Dźwięki i Barwy Naszej Ojczyzny”

Piknik Historyczny „Dźwięki i Barwy Naszej Ojczyzny” - Konstytucja 3Maja, 15lecie Polski w Unii Europejskiej, Rok Stanisława Moniuszki. „Inovroclaviensis Cantans ” – jako gość specjalny szkoły im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Dyrygent Izabela Szyma- Wysocka, akompaniator Danuta Szyma . Partie solo wykonali: Jakub Bednarski, Oliwia Kostkowska, Natalia Kowalkowska, Agnieszka i Ania Smolińskie, Franek Złotecki, Asia Rataj. Chór reprezentuje MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. foto: K. Kowalkowska